آلومینیوم هرمزگان را به نصف قیمت خریده اند/ نرخ بیکاری ۳۰درصد است

نماینده بندرعباس: آلومینیوم هرمزگان را به نصف قیمت خریده اند/ نرخ بیکاری ۳۰درصد است

http://www.mehrnews.com/news/3909246/

 نماینده بندرعباس در مجلس ضمن دروغ خواندن اظهارات وزیر اقتصاد در جریان سفر به هرمزگان درباره واگذاری آلومینیوم هرمزگان می گوید این شرکت را به نصف قیمت خریداری کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد مرادی پنجشنبه شب در نشست صاحب نظران سیاسی و علمی استان هرمزگان که در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه نیاز اساسی استان بررسی نقاط ضعف و قوت و ارائه برنامه مدون برای توسعه هرمزگان است، بیان داشت: این نشست با نگاهی فراجناحی و سیاسی تشکیل شده است و چالشها و آینده استان مد نظر نخبگان علمی و سیاسی استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه نخبگان، اساتید، رسانه ها، نمایندگان مجلس و مدیران باید در خط مقدم مطالبه گری باشند نه مردم، عنوان کرد: مطالبه گری هزینه دارد و این هزینه را باید نخبگان، فرهیختگان علمی و سیاسی پرداخت کنند، در سایت استانداری هرمزگان بنده را پوپولیست و عوام فریب می نامند و بنده را مخالف دولت معرفی می کنند این هزینه مطالبه گری است. بنده بعد از سالها خدمت در سیستم دولتی حالا به عنوان نماینده مردم استان در مجلس موظف به مطالبه گری و حقوق مردم هستم.

مسئولان اگر توانایی ایجاد اشتغال ندارند حداقل آمار دروغ ندهند

مرادی خاطرنشان کرد: هرگاه در مقابل آمارهای دروغین و صحبت های خلاف واقع مسئولان بایستیم و سعی در احقاق حق مردم کنیم باید هزینه بدهیم. از زمانیکه به عنوان نماینده از سوی مردم انتخاب شده ام بارها تهمت ها و حتی ساقط کردن از بسیاری از فعالیت ها را دیده و شنیده ام.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به پنج محور مهم و اصلی در استان اظهارداشت: نبود نیرو در سطوح بالای مدیریتی کشور یک معضل برای استان است، متاسفانه استان هرمزگان پس از انقلاب هیچگونه سرمایه گذاری در داشتن نیروی با نفوذ و تاثیرگذار در سطح دولت و وزارتخانه ها ندارد. اگر به سایر استانها نگاهی بیاندازیم می بینیم برخی از استانها هر زمان اراده کرده اند توانسته اند برای استان خود اعتبار و بودجه کسب کنند و طرح ها و پروژه های مورد نیاز را مصوب و به اجرا دربیاورند.

وی اشتغال را دومین چالش مهم در استان هرمزگان نام برد و افزود: خواهش می کنم مسئولان اگر توانایی ایجاد اشتغال ندارند حداقل آمار دروغ ندهند. گردشگری، اقتصاد دریا، صید و صیادی، ورزشهای آبی ظرفیت های مغفول مانده در استان است، شرایط هرمزگان نسبت به تمام استانهای کشور متفاوت است. مدیران با دلخوش کردن به آمار مرکز آمار ایران و گفتن نرخ بیکاری ۱۱ و ۱۲ درصد در استان با واقعیت و بدور از دروغ به مردم آمار بدهند. نرخ صحیح بیکاری در استان هرمزگان ۳۰درصد است.

شهرستانهای پارسیان و جاسک در خطر جداسازی از هرمزگان

نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس در مجلس با ابراز نگرانی از شیوه قدرت طلبی برخی از سیاسیون خارج از استان و اجحاف در حق مردم استان هرمزگان، بیان داشت: در سال ۱۳۷۰ معدن فاریاب را از استان هرمزگان گرفتند و به استان کرمان الحاق کردند و ۱۰۰۰ کارگر رودانی را بیکار کردند. معادن حاجی آباد را از استان جدا کردند و دیدند که هیچ کس در استان هرمزگان صدایش هم درنیامد و در مقابل اینگونه تقسیمات غیرکارشناسی دولت ها اعتراض نکرد حال سودای جداسازی شهرستان پارسیان را دارند.

وی عنوان کرد: در دولت گذشته بعد از تغییر نام شهرستان گاوبندی به پارسیان به استاندار وقت اعلام کردم که از این موضوع بوی خوبی به مشام نمی رسد. بعد از آن برخی نمایندگان سودجو استان همجوار سعی در جداسازی پنج روستا و الحاق به استان فارس را داشتند تا به نوعی اعلام کنند که مردم هرمزگان از ظرفیت دریا به خوبی استفاده نکرده اند.

مرادی تصریح کرد: امروز به عنوان یک نماینده موظف هستم اعلام کنم که بعد از انتخابات ریاست جمهوری و ماندگاری این دولت نقشه برای جداسازی کل شهرستان پارسیان را از استان هرمزگان دارند و اگر این اتفاق بیفتد بعد از آن نوبت شهرستان جاسک خواهد رسید. نمایندگان حال و گذشته هرمزگان در مجلس همراه با فرهیختگان علمی و فرهنگی و مدیران استان باید درمقابل این نوع حرکات غیرکارشناسی و تحقیر کننده بایستند.

مناطق آزاد قشم و کیش خود را جدا از هرمزگان می دانند

این نماینده مردم در مجلس با ابراز گلایه از نوع حاکمیت و مدیریت مناطق آزاد در جزایر قشم و کیش بیان داشت: هفت منطقه آزاد در کشور داریم که مدیریت پنج منطقه آن بومی همان استانها است و دو منطقه مدیریت بومی ندارد که آن هم منطقه آزاد قشم و کیش است. متاسفانه زمانیکه مدیریت منطقه آزاد قشم بر عهده یک مدیر هرمزگانی بود در زمان برکناریش نمایندگان سابق مجلس استان وی را همراهی نکردند و به جای اینکه به دولت نامه بنویسند و از وی حمایت کنند به بهانه اینکه وی همفکر و هم جناح هفت منطقه آزاد در کشور داریم که مدیریت پنج منطقه آن بومی همان استانها است و دو منطقه مدیریت بومی ندارد که آن هم منطقه آزاد قشم و کیش استسیاسی ما نیست پشت دکتر مشیری را خالی کردند.

وی افزود: امروز شاهد آن هستیم مدیریت منطقه آزاد قشم با بهانه های مختلف بر مردم بومی منطقه فشار وارد می کند تا آنها جزیره را ترک کنند به سرزمین اصلی کوچ کنند. همان بلایی که بر سر مردم کیش آورده اند امروز همان بلا را بر سر مردم قشم می آورند.

مرادی ابرازداشت: متاسفانه هیچ مدیر بومی در هیئت مدیره های مناطق آزاد قشم و کیش عضو نیستند. زمانی هم که توانستیم مجوز عضویت سه بومی را در هیئت مدیره منطقه آزاد قشم بگیریم برخی از افراد سیاسی استان با کج سلیقه گی و مخالفت باعث شدند تا مدیرعامل منطقه آزاد قشم جرات کند و جلوی این احکام که صادر شده است را بگیرد و هنوز با گذشته شش ماه اجرایی نشود.

وزیر اقتصاد آمار ناصحیح در مورد آلومینیوم المهدی و هرمزآل داد

نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس در مجلس افزود: سه روز پیش وزیر اقتصاد به بندرعباس سفر کرده بود بنده به دلیل حضور در صحن علنی مجلس و جلسه کمیسیون تلفیق امکان حضور در استان را نداشتم. اما شنیدم طیب نیا وزیر اقتصاد با حضور در یک سالن دربسته و در جمع مدیران اقتصادی استان اعلام کرده است واگذاری خریدار آلومینیوم هرمزگان نه احساس دارد نه انسانیت آلومینیوم هرمزگان را با نصف قیمت خریداری کرده است و حتی به شرکت برق هرمزگان ۳۲۰میلیارد تومان بدهی دارد و ۶۰۰میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و مالیات خود را در استان پرداخت نکرده استآلومینیوم هرمزگان کاملا قانونی بوده است و سرمایه گذار بخش خصوصی به تعهداتش عمل می کند که این ناصحیح است.

وی خاطرنشان کرد: وزیر برای دیدن واقعیت ها باید در میان کارگران آلومینیوم بعد از شنیدن مشکلات کارگران اینگونه صحبت می کرد بدون اطلاع از واقعیت ها دادن هرگونه آماری دروغ است. خریدار آلومینیوم هرمزگان نه احساس دارد نه انسانیت. آلومینیوم هرمزگان را با نصف قیمت خریداری کرده است و حتی به شرکت برق هرمزگان ۳۲۰میلیارد تومان بدهی دارد و ۶۰۰میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و مالیات خود را در استان پرداخت نکرده است.

مرادی در ادامه سخنرانی خود در جمع فرهیختگان علمی و فرهنگی استان هرمزگان افزود: متاسفانه هنوز نمایندگان، فرهیختگان و نخبگان در استان چشم دیدن همدیگر را ندارند و تیشه به ریشه هم می زنند. باید تصمیم بگیریم در مسائل و منافع استان با هم متحد شویم زیرا بعضی سعی دارند با استفاده از همین شکاف میان نخبگان و نمایندگان حال و گذشته مجلس در استان برای خود بهره برداری سیاسی و اقتصادی کنند.

وی عنوان کرد: تا زمانیکه بنده به عنوان نماینده مردم این استان هستم اجازه نخواهم داد هیچ استاندار و یا وزیری در این استان به مردم دروغ بگوید و برای رسیدن به حق واقعی مردم این استان از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s