به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران - ایلنا درتاریخ روز شنبه ۵۰فروردین ۹۶۱۳ آمده است: مدیرعامل شرکت پتروشیمی باختر با اشاره به این که هم اکنون حدود ٧٠٠ نفر در پتروشیمی کردستان مشغول به کار هستند، گفت: بیش از ٩٠ درصد این کارکنان بومی استان هستند.

60 درصد از مرگهای حوادث کار، ساختمانی است

http://www.isna.ir/news/96010500982

به گزارش خبرگزاری دولتی ایسنا درتاریخ روز شنبه ۵۰فروردین ۱۳۹۶ آمده است: معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ضرورت امر فرهنگسازی به منظور کاهش سوانح ساختمانی در کشور بیان کرد: حضور دانشگاه با دیدگاه نظری میتواند برخلاف دستگاههای دولتی که همواره از دیدی عملگرا برخوردار هستند نتیجه خوبی را در این عرصه به دست آورد.

به گزارش ایسنا، حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره امضای تفاهمنامه همکاری در طرح نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) با اشاره به آمار بالا و چشمگیر سوانح ساختمانی در کشور بیان کرد: متأسفانه این آمار که نسبت به نرم جهانی رقمی غیرقابل قبول به شمار میرود سالیانه مرگ نزدیک به یکهزار و ۵۰۰ نفر را بر اثر حوادث کار در کشور نشان داده که ۶۰ درصد از این رقم مربوط به حوادث ساختمانی است.

مظاهریان در ادامه با بیان اینکه روزانه ۳ خانواده در کشور از این حوادث صدمه میبینند گفت: هدف ما از انعقاد این تفاهمنامه کاهش این رنج و مشکلات و به دنبال آن رسیدن به استانداردهای شاخص و بهتری در رده جهانیست.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان این مطلب که تا کنون وزارتخانه اقدامات بسیار گستردهای در حوزه کاهش سوانح جادهای در کشور انجام داده است گفت: قطعا کاهش سوانح جادهای و همچنین ساختمانی در کشور بیش از هرچیز نیازمند فرهنگسازی در این حوزه است که این امر نیز تنها با گسترش همکاری دستگاهها خصوصا با محیط دانشگاهی فراهم خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول حضور دانشگاه با دیدگاه نظری میتواند برخلاف دستگاههای دولتی که همواره از دیدی عملگرا برخوردار هستند نتیجه خوبی را در این عرصه به دست آورد.

مظاهریان همچنین با تأکید بر این نکته که ارتباط صنعت و دانشگاه در تمامی نقاط جهان مورد توجه قرار دارد گفت: امید داریم با امضای این تفاهمنامه و یادگیری مباحث فراوانی از آن، روابط و همکاریهای خود با سایر محیطهای دانشگاهی را نیز گسترش دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این مطلب که این اقدام قطعا بحث ایمنی را در کارگاههای ساختمانی افزایش خواهد داد گفت: از دانشگاه میخواهیم که در این زمینه حمایتهای علمی لازم را پروژههای ساختمانی داشته و به نکات لازم در اجرای آنها توجه کند.

مظاهریان حضور فعال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین بخشهای گوناگون بیمهای را در این اقدام ضروری و مؤثر دانست و افزود: بدون شک هدف اصلی ما از انجام تمامی این اقدامات کاهش امار کشتهشدگان بوده و این مشارکت نمونهای برای گسترش اینگونه فعالیتهاست

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s